Pocztówka z Barcelony – jak urządzić urodziny z barcelońskim luzem

Hola, czyli Cześć !

W dzisiejszej pocztówce z Barcelony chcę opowiedzieć Ci o tym jak się robi przyjęcie urodzinowe dla dzieci po hiszpańsku, czyli o fiesta de cumpleaños

Jak powszechnie wiadomo, Hiszpanie, Katalończycy są mistrzami celebracji oraz zabawy i warto brać z nich przykład.

W zeszłym tygodniu świętowaliśmy urodziny mojego męża, a że wypadały w ciągu tygodnia wzięliśmy na ten dzień wolne. Zapytałam go wcześniej w jaki sposób chciałby spędzić ten dzień, co chciałby robić i gdzie. I tak dokładnie zrobiliśmy. 🙂 Najpierw poszliśmy na plaże i cieszyliśmy się ciszą i spokojem jak to w końcówce sezonu, a przyjęcie urządziłam inspirując się sposobem świętowania Hiszpanów, z barcelońskim luzem.

W Barcelonie wyprawiane są urodziny dla dzieci w taki sposób, że spotyka się w parku, przy placu zabaw, w miejscu gdzie jest trochę zieleni i zaprasza na nie dużo ludzi. (Oczywiście tak to wyglądało w czasach przedcovidowych, teraz przyjęcia są mniej liczne i rzadziej organizowane.) Zazwyczaj na takie urodziny nie trzeba przynosić prezentów. Jest tort, czasem małe przekąski, coś do picia. Generalnie wszystko na luzie, bez specjalnych przygotowań i oprawy. Dzieciaki biegają, bawią się bez zapraszania animatorów i wyjątkowych atrakcji. Takie przyjęcie jest łatwe i bezproblemowe do zorganizowania. W związku z tym tych urodzin – fiest jest dużo i często można je zaobserwować w okolicznych parkach, czy skwerach.

Idąc tym przykładem po szkole naszych synów, usiedliśmy razem przy stoliku w pobliskim parku. Był tort w postaci babeczek, parę dekoracji i najbliżsi koledzy ze szkoły z rodzicami. Zaśpiewaliśmy sto lat i Cumpleaños feliz. Pośmieliśmy, pożartowaliśmy, chłopcy bawili się zingsami (obecnie zabawki nr 1) i wspinali na drzewa. Świeciło słońce i były to bardzo miłe chwile, na luzie, bez spinki.

Jeżeli mielibyśmy długo planować, zastanawiać się co i jak to byśmy pewnie nic nie zrobili. A tak były to najłatwiejsze, najprostsze do zorganizowania i bardzo relaksacyjne urodziny.

Czasem warto zrobić coś inaczej. Zastanowić się, co Tobie przychodzi łatwo? W jaki sposób zorganizować np. właśnie urodziny, żeby było przyjemnie i na luzie? Jak wprowadzić prostą celebrację do swojego życia? Co Ci to da?

I tyle na dziś.

 

Saludos, czyli pozdrowienia 

Ewelina

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry